Türkiye

Turcija ir valsts, kas atrodas gan Eiropā, gan Austrumāzijā, un ir populārs tūristu galamērķis. Turcija ir daudzveidīgs un aizraujošs galamērķis, kas piedāvā daudz iespēju tūristiem. Tā ir slavena ar daudziem pazīstamiem pieminekļiem, kultūru, vēsturi, dabas skaistumu un protams ar daudziem skaistiem un populāriem kūrortiem, kas piesaista tūristus no visas pasaules. Neskatoties uz to, vai esi vēstures entuziasts, pludmales atpūtnieks vai piedzīvojumu meklētājs, Turcija var sniegt patiešām neaizmirstamas ceļojuma piedzīvojumus.

Kultūra un vēsture
Turcija ir bagāta ar vēsturiskiem un kultūras pieminekļiem. Tā bija bijušās Osmāņu impērijas centrs, un tās galvaspilsēta Stambula ir pilna ar ikoniskiem pieminekļiem, piemēram, Hagijas Sofijas mošeju un Topkapi pili. Turcija arī slavējas ar senām antīkajām pilsētām, piemēram, Efesu un Pamukkali.

Pludmales un kūrorti
Turcija ir slavena ar savām gleznainākajām pludmalēm un kūrortiem. Antālija, Bodruma, Alānija, Kemera un Side ir daži no populārākajiem galamērķiem, kur tūristi var baudīt sauli, smilšainas pludmales un augstu apkalpošanas līmeni.

Virtuve
Turcijas virtuve ir slavena ar savām garšīgajām un dažādiem ēdieniem. No tradicionālās kebaba līdz Turku tējai un baklavai, Turcijas virtuve piedāvā daudz baudījumu. Viesnīcās un restorānos ir pieejama arī starptautiskā virtuve.

Daba un piedzīvojumi
Turcija ir daudzveidīga dabas skaistumu ziņā. Kapadokija ir pazīstama ar savām akmens formācijām un balonu braucieniem, Saklikent kanjons piedāvā iespēju peldēties kalnu upē, un Oludeniz pludmale ir slavena ar savu zilu lagūnu. Turcijā ir arī iespēja doties uz piedzīvojumu ceļojumiem, piemēram, pārgājieniem pa Lika ezeru reģionu vai raftingam pa Köprülü kanjonu.

Iepirkšanās un tirgi
Turcijā ir pazīstami tirgi, kur tūristi var iepirkties pēc suvenīriem, tradicionālām rotām, keramikas izstrādājumiem un vietējām delikatesēm. Slavenākais no tiem ir Kapalčarši tirgus Stambulā.

Termālie avoti
Turcija ir slavena ar savām termālajām atpūtas vietām, piemēram, Pamukkali, kur var izbaudīt unikālus termālos baseinus un akmens formācijas.

Populāri kūrorti
Antalija, Alānija, Bodrum, Belek, Kemer, Side

Lidojuma ilgums
Antalija (AYT) no Rīgas (RIX) apmēram ~3,5 st

Pludmales sezona
no maija sākuma līdz oktobra beigām

Labākais laiks atpūtai
septembris

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra pludmales sezonā
vidējā gaisa temperatūra dienā +32°C, naktī +20°
vidējā ūdens temperatūra +25°C

Laika josla
Turcijas laika josla UTC+2

Valsts valodas
turku valoda

Valūta
Jaunā Turcijas lira (TRY)

Galvaspilsēta
Ankara

Lielākā pilsēta
Stambula

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas katrā 180 dienu periodā. Latvijas nepilsoņiem pirms ceļojuma nepieciešams noformēt elektronisko vīzu iebraukšanai Turcijas teritorijā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām. LR pilsoņa eID-karte kā personas identifikāciju apliecinošs dokuments nevar tikt izmantota pases vietā braucienam uz Turciju. Ceļot ar eID karti uz Turciju nevar!

Ja bērns nav ierakstīts vienā no vecāku pasē, tad obligātā prasība kopā ar bērna pasi uzrādīt dzimšanas apliecības oriģinālu vai tās notariāli apstiprinātu kopiju. Ceļojot ar pavadošo personu ir obligāta notariāli apstiprināta pilnvara.

Ceļojuma apdrošināšanas polise.

Vairāk noderīgas un aktuālas informācijas par iebraukšanu un uzturēšanos Turcijā varat atrast – šeit.

Alānija ir viens no populārākajiem kūrortiem Turcijā, kas atrodas Turcijas dienvidos, Vidusjūras piekrastē. Šeit Jūs varat baudīt sauli, pludmales, izklaides un kultūras objektus. Šis kurorts ir piemērots gan ģimenes atpūtai, gan jauniešiem un aktīvās atpūtas mīļotājiem.

Pludmales
Alānija ir slavena ar savām plašajām un smilšainajām pludmalēm. Šeit Jūs varat izbaudīt sauli un siltu Vidusjūras ūdeni. Dažas populāras pludmales ir Kleopatras pludmale, Mahmutlar pludmale un Kestel pludmale.

Izklaide un aktīvā atpūta
Alānija piedāvā daudzus izklaides iespējas, tostarp ūdens sporta aktivitātes, kā arī peldēšanu, slēpošanu ar banānu, ūdenslodes un daudz ko citu. Jūs arī varat apmeklēt tematiskās parkus, ūdens atrakciju parkus vai doties uz izklaides pasākumiem un koncertiem.

Nakts dzīve
Alānija ir populāra nakts izklaides galamērķis. Alānijā ir daudz diskotēkas un mūzikas klubus. Tās piedāvā dažādas mūzikas žanru un dejotāju izrādes, kur var baudīt dzīvo mūziku un dejot līdz pašam rītam.

Kultūras apskate
Alānijā ir daudz vēsturisku un kultūras objektu, kas ir vērts apskatīt. Piemēram, Alānijas pils, kas ir labi saglabājusies 13. gadsimta pilsētas sienas daļa, ir populārs apskates objekts. Tāpat Jūs varat apmeklēt arheoloģiskos vietu, piemēram, Side antīko pilsētu vai Aspendos teātri.

Iepirkšanās
Alānija piedāvā daudzus veikalus, tirgus un iepirkšanās centrus, kur varat iegādāties suvenīrus, vietējo mākslu, apģērbu, rotaslietas un citus produktus. Populārie iepirkšanās centri ir Alānijas Centrāltirgus un Alānijas pilsētas tirgus. Cenas iepirkšanās vietās var atšķirties atkarībā no veikala un produkta veida. Ir ieteicams salīdzināt cenas un veikt pārbaudi, pirms veicat pirkumu.

Izbaudiet vietējo virtuvi
Alānija ir arī slavena ar savu ēdienu. Jūs varat izbaudīt dažādas vietējās ēsmas, piemēram, kebabus, baklavu, pide (Turku pica), meze (nelielas uzkodas) un daudz ko citu. Ir daudz restorānu un kafejnīcu, kur Jūs varat izbaudīt šos garšīgos ēdienus.

Kemer ir vēl viens populārs kūrorts, kas atrodas Turcijas dienvidos, Antālijas provincē. Kemer ir ideāls galamērķis, Ja Jūs meklējat skaistas pludmales, aktīvu atpūtu un vēlaties iepazīt Turcijas kultūru un aizraujošu dabas skaistumu.

Pludmales
Kemer piedāvā daudzas skaistas pludmales ar skaidru ūdeni un smilšainām pludmalēm. Šeit Jūs varat izbaudīt sauli, peldēties un relaksēties pludmalēs. Populāras pludmales Kemerā ir Moonlight pludmale, Phaselis pludmale, Goynuk pludmale un Beldibi pludmale.

Aktīvā atpūta
Kemer ir piemērots galamērķis, ja Jūs mīlat aktīvu atpūtu. Jūs varat nodarboties ar ūdens sporta aktivitātēm vai izbaudīt niršanu. Turklāt Kemeras apkārtnē ir skaistas kalnu takas, kur Jūs varat doties pastaigās vai pārgājienos.

Iepirkšanās
Iepirkšanās Kemerā ir populāra aktivitāte, jo šajā kūrortā ir daudz veikalu, tirgotavu un tirdziņu, kur var atrast dažādus produktus un suvenīrus. Cenas iepirkšanās vietās var atšķirties atkarībā no veikala un produkta veida. Ir ieteicams salīdzināt cenas un veikt pārbaudi, pirms veicat pirkumu.

Yoruk Park
Yoruk Park ir kultūras un izklaides parks, kur Jūs varat iepazīt Turcijas tradicionālo dzīvesveidu un kultūru. Šeit Jūs varat redzēt tradicionālas mājas, apmeklēt darbnīcas, kur tiek demonstrētas amatniecības prasmes, un baudīt tradicionālo tēju.

Moonlight Park
Moonlight Park ir skaists parks un izklaides komplekss, kas piedāvā daudzas aktivitātes visai ģimenei. Šeit Jūs varat doties uz atrakciju braucieniem, pastaigāties pa dārzu, izbaudīt skatu uz jūru un baudīt vakara izklaides pasākumus.

Kemer vecpilsēta
Kemer vecpilsēta ir jūtama ar savu vēsturisko un māksliniecisko atmosfēru. Šeit Jūs varat pastaigāties pa vecajām ieliņām, apmeklēt tradicionālos tirgus un iepazīt vietējo kultūru un mākslu.

Tahtali kalns
Tahtali kalns ir pazīstams arī kā Līcijas Olimps. Tahtali kalns ir daļa no Beydağları krasta kalnu grēdas. Tas ir populārs tūrisma objekts, un tajā ir pieejama arī pacēlājslēpošanas iespēja. Olympos Teleferik ir populārākais tūrisma objekts reģionā, kas piedāvā iespēju doties kalna virsotnē un baudīt iespaidīgu skatu uz apkārtējo ainavu un Vidusjūru. Tahtali kalns ir viens no romantiskākajiem kalniem Turcijā un ir iecienīts galamērķis tūristiem, kas vēlas izbaudīt dabas skaistumu un piedzīvot piedzīvojumus.

Antālija
Kemer atrodas netālu no Antālijas, kas ir vēl viens interesants galamērķis. Jūs varat doties uz Antāliju, lai apskatītu vēsturiskos pieminekļus, piemēram, Antālijas pili un Vecpilsētu, vai baudītu iepirkšanos un restorānu piedāvājumu.

Klimats un apģērbs
Turcija ir plašs valsts ar dažādiem klimata apstākļiem. Vasarā, īpaši jūlijā un augustā, temperatūra var būt ļoti augsta, tāpēc ieteicams ņemt līdzi vieglu apģērbu, sauļošanās krēmu un cepuri. Ziemā, īpaši kalnu reģionos, var būt auksts, tāpēc iepakojiet siltu apģērbu. Pirms ceļojuma pārbaudiet precīzu laika prognozi un ievietojiet savam ceļojumam piemērotu apģērbu.

Kultūras iepazīšana
Turcija ir bagāta ar kultūras mantojumu un interesantām apskates vietām. Iepazīstieties ar vietējo kultūru un tradīcijām, ievērojiet vietējās normas un ieradumus. Apmeklējiet slavenās apskates vietas, piemēram, Hagijas Sofijas mošeju, Pamukkale termālās vannas vai Kapadokijas dabas brīnumus.

Drošība pludmalēs
Kad apmeklējat pludmales, neatstājiet savas mantas bez uzraudzības. Tāpat ieteicams būt piesardzīgam, kad dodaties peldēties vai veicat ūdens aktivitātes. Ja ceļojat ar bērniem, rūpējieties par viņu drošību pludmalēs un neatstājiet viņus bez uzraudzības.

Valūta un maksājumi
Oficiālā valūta Turcijā ir Turku lira (TRY). Ieteicams mainīt valūtu bankās vai maiņas punktos, lai izvairītos no krāpniecības. Vairumā vietējo veikalu un restorānu ir pieņemtas arī EUR, USD un kredītkartes, taču ir ieteicams vienmēr pārliecināties par maksājumu iespējām iepriekš.

Veselība un drošība
Kopumā Turcija ir pietiekami droša valsts ceļošanai. Dažus ceļotājus var piemeklēt gremošanas traucējumi. Tāpēc, ieteicams ievērot piesardzību attiecībā uz pārtikas un ūdens patēriņu, kā arī ievērot higiēnas noteikumus. Pirms ceļojuma, konsultējieties ar savu ārstu par nepieciešamajām vakcinācijām un citiem veselības jautājumiem.

Valodas
Oficiālā valoda Turcijā ir turku valoda, bet daudzās tūristu vietās un viesnīcās tiek runāta arī angļu un krievu valoda. Tomēr būtu noderīgi iemācīties dažus pamata frāzes un vārdus arī turku valodā, lai komunicētu ar vietējiem iedzīvotājiem. Viņi novērtēs, ja izrādīsiet centību saprast un runāt turku valodā.

Turcija piedāvā daudzus aizraujošus apskates objektus un interesantas vietas. Šeit ir tikai daži no populārākajām apskates objektiem, ko varat apskatīt Turcijā:

Pamukale
Pamukale ir dabas brīnums, kas pazīstams ar savām termālajām vannām un baltajiem kalcija terasēm. Tas ir viens no populārākajiem apskates objektiem Turcijā.

Kapadokija
Kapadokija ir slavena ar savu unikālo dabas ainavu, kurā ir akmens formācijas, pazemes pilsētas un aizraujošas gaisa balonu braucieni. Tas ir viens no brīnišķīgākajiem reģioniem Turcijā.

Kapadokijas balonu braucieni
Kapadokijas reģionā Jūs varat izbaudīt aizraujošu balonu braucienu, kas ļaus jums apskatīt šo brīnišķīgo dabas ainavu no augšas.

Kappadokijas pazemes pilsētas
Kappadokijas reģionā Jūs varat apmeklēt pazemes pilsētas, kas ir izveidotas klintīs. Šīs pilsētas piedāvā iespēju iepazīt seno cilvēku dzīvesveidu un izbaudīt aizraujošu piedzīvojumu.

Stambula
Stambula ir viena no pasaules skaistākajām pilsētām, kas ir pilna ar vēsturiskiem un kultūras pieminekļiem. Šeit Jūs varat apmeklēt Hagijas Sofijas mošeju, Topkapi pili, Zilā mošeju un daudzas citas interesantas vietas.

Antālija
Antālija ir vēl viens populārs kūrorts Turcijā ar skaistām pludmalēm un vēsturiskiem pieminekļiem. Šeit Jūs varat apmeklēt Antālijas pili, Vecpilsētu un izbaudīt brīnišķīgo Vidusjūras ainavu.

Efesas antīkā pilsēta
Efesas antīkā pilsēta ir vēsturisks piemineklis, kas ir slavena ar savām senajām ruīnām un vēsturiskajiem tempļiem. Tas ir viens no svarīgākajiem arheoloģiskajiem apskates objektiem Turcijā.

Trojas antīkā pilsēta
Trojas antīkā pilsēta ir slavena ar savu vēsturi un mitoloģisko nozīmi. Šeit Jūs varat apskatīt senās drupas un uzzināt vairāk par Trojas kara leģendu.

Papildus informācija
Veselība
Dodoties uz Turciju stingri ieteicam iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi. Ceļojuma apdrošināšana pasarga Jūs no neparedzētiem un liekiem izdevumiem.
Drošība
Atcerieties ievērot vietējās tradīcijas un noteiktos drošības pasākumus, lai Jūsu ceļojums būtu patīkams un drošs.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā
Turcijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais ārkārtas tālrunis – 112, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālrunis +371 26 33 77 11

Tuvākie piedāvājumi uz izvēlēto galamērķi