Portugal

Portugāle ir dienvidu Eiropas valsts, kas atrodas Iberijas pussalā un robežojas ar Spāniju. Portugāle ir saulaina un ar mēreni siltu klimatu. Portugāle ir viens no populārākajiem ceļojumu galamērķiem Eiropā. Tā ir pazīstama ar savu bagāto kultūru, vēsturi, skaistajām pludmalēm un dabas ainavām. Šeit ir dažas no tām iezīmēm, kas padara Portugāle par tik pievilcīgu galamērķi:

Pludmales
Portugāle ir pazīstama ar savām skaistajām pludmalēm. Valsts garās krasta līnijas dēļ ir daudz dažādu pludmaļu, kas piedāvā dažādas ainavas un atmosfēru.

Kultūra un vēsture
Portugāles kultūra ir ļoti bagāta un daudzveidīga, rezultāts no daudzu dažādu civilizāciju sarežģīta mijiedarbība pagātnē. No pirmatnējām kultūrām līdz mūsdienām, Portugāles kultūra ir veidojusies caur vēsturiskiem notikumiem un ietekmēta dažādu kultūru un tradīciju.

Arhitektūra
Portugāles arhitektūra ir daudzveidīga un ietver dažādus stilus, piemēram, romāniku, gotiku, renesansi, baroku un modernismu. Slavenākās arhitektūras pieminekļi ir Lisabonas Belēm tornis, Sintras pils un Porto katedrāle.

Gastronomija
Portugāles virtuve ir slavena ar savu dažādību un garšīgumu. Slavenākie ēdieni ietver bacalhau (sālsērā zivs), pastētes de nata (krēmkrustiņi) un francesinha (sātīgs sendvičs). Portugāles vīns, tostarp portvīns, ir arī ievērojams daļa no valsts kultūras.

Festivāli un tradīcijas
Portugāles iedzīvotāji ir lepni par savām tradīcijām un festivāliem. Piemēram, Carnaval de Torres Vedras ir slavenākais karnevāls valstī, kurā tiek rīkotas ielu parādes un izklaides pasākumi. Arī religiskie festivāli, piemēram, Festa de Santo António Lisabonā, ir svarīga daļa no Portugāles kultūras.

Populāri kūrorti
Algarve, Madeira

Lidojuma ilgums
Madeira (FNC) no Rīgas (RIX) apmēram ~4 st

Pludmales sezona
Algarve – no maija līdz septembra beigām, Madeira – no marta līdz novembra beigām

Vidējā gaisa temperatūra pludmales sezonā
Algarve no aptuveni +22°C maijā un pakāpeniski paaugstinās līdz vasaras mēnešiem, kad var sasniegt aptuveni +30°C. Naktīs temperatūra var būt nedaudz zemāka, +17°C maijā, un aptuveni +21°C jūlijā.

Siltākais mēnesis Madeirā ir augusts. Vidējā dienas un nakts temperatūra augustā ir attiecīgi +24°C un +21°C.

Valsts valodas
portugāļu valoda

Valūta
eiro (EUR)

Galvaspilsēta
Lisabona

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Portugālē bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Portugālē arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Ja bērns nav ierakstīts vienā no vecāku pasē, tad obligātā prasība kopā ar bērna pasi uzrādīt dzimšanas apliecības oriģinālu vai tās notariāli apstiprinātu kopiju. Ceļojot ar pavadošo personu ir obligāta notariāli apstiprināta pilnvara.

Bērniem līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), ieceļojot Portugālē bez vecākiem/ aizbildņa, papildus derīgam personu apliecinošam dokumentam līdzi jāņem vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai ceļošanai. Tāpat var tikt noformēta vismaz viena vecāka vai bērna aizbildņa notariāli apliecināta pilnvara bērna ceļošanai konkrētas personas pavadībā.

Ceļojuma apdrošināšanas polise.

​Vairāk noderīgas un aktuālas informācijas par iebraukšanu un uzturēšanos Portugālē varat atrast – šeit.

Madeira ir autonomā Portugāles reģions, kas sastāv no četrām salām, atrodas uz ziemeļrietumu Āfrikas krasta. Šis arhipelāgs ir pazīstams ar savu vīna un siltā subtropisko klimatu. Galvenā Madeiras sala ir vulkāniska, zaļa un kalnaina, ar aizraujošu ainavu un daudzveidīgu dabu. Madeira ir viena no tām vietām, kas spēj aizraut ikvienu ar savu skaistumu un unikālo raksturu.

Vēsture un kultūra
Madeira ir bagāta ar arhitektūras pieminekļiem, kas atspoguļo dažādas vēsturiskās perioda ietekmes. No gotiskajiem klosteriem līdz baroka stilam, no tradicionālām mājām līdz modernajiem dizaina objektiem – šeit ir daudz ko redzēt un izpētīt. Kultūras festivāli un tradicionālas svētku dienas ir arī svarīga daļa no Madeiras kultūras mantojuma.

Ainavas un dabas skaistums
Madeira ir slavena ar savu aizraujošo dabu un ainavu. Salas vulkāniskais izcelsme rada iespaidīgas kalnu virsotnes, dziļas ielejas un dārzu terases. Levadas, kanāli, kas izveidoti, lai novadītu ūdeni no kalnu virsotnēm uz lauksaimniecības platībām, ir viens no Madeiras raksturīgākajiem elementiem. Šie kanāli piedāvā iespēju veikt skaistas pastaigu ekskursijas, baudot ainavas un svaigo gaisu. Madeira ir arī slavena ar savu ziedu daudzveidību. Šeit aug dažādi tropu un subtropu augi, tostarp slavenā Madeiras ziedu – Strelitzia reginae vai paradīzes putna zieda. Dārzi un parki, piemēram, Monte Palace Tropical Garden un Funchalas botāniskais dārzs, ir ideālas vietas, kur apbrīnot šo krāšņo ziedu pasauli.

Tūrisma iespējas
Madeira piedāvā daudzveidīgas tūrisma iespējas, kas piemērotas gan aktīvai atpūtai, gan relaksācijai. Šeit ir daudz skaistu pludmales, kur varat baudīt sauli un siltu Atlantijas okeāna ūdeni. Ūdens sporta aktivitātes, piemēram, snorkelēšana, niršana un laivas braucieni, ir populāras aktivitātes, kas pieejamas apgabala ūdeņos. Madeira ir arī slavena ar savu vīnu. Madeiras vīns ir pasaulē atzīts un ir viens no reģiona lepnumiem. Vīna darītavas un vīna degustācijas ir populāras tūrisma aktivitātes, kas ļauj apmeklētājiem iepazīt Madeiras vīna ražošanas procesu un izbaudīt dažādu vīnu garšas.

Klimats un apģērbs
Portugāle ir valsts ar dažādiem klimatiskajiem apstākļiem, atkarīgi no reģiona. Pirms ceļojuma, pārliecinieties par aktuālo laika prognozi. Vasarā, kad temperatūras ir augstas, ieteicams valkāt vieglas drēbes no dabīgiem materiāliem, piemēram, kokvilnas vai lina, lai ērti justos karstumā. Neaizmirstiet iepakot sauļošanās krēmu, cepuri, saulesbrilles un citus aizsarglīdzekļus pret sauli. Pludmalēs ieteicams valkāt pludmales apavus vai sandales, lai aizsargātu kājas no karsta smilšu vai akmeņu.

Drošība pludmalēs
Kad apmeklējat pludmales, neatstājiet savas mantas bez uzraudzības. Tāpat ieteicams būt piesardzīgam, kad dodaties peldēties vai veicat ūdens aktivitātes, piemēram, snorkelēšanu vai niršanu. Ja ceļojat ar bērniem, rūpējieties par viņu drošību pludmalēs un neatstājiet viņus bez uzraudzības.

Aizsargājiet savas mantas
Kā jebkurā ceļojumā, ir svarīgi aizsargāt savas mantas no zagļiem. Uzmanieties no kabatām un somām, un neaizmirstiet izmantot seifs vai drošības skapīšus, lai glabātu vērtības.

Valūta un maksājumi
Portugālē oficiālā valūta ir eiro (EUR). Lielākā daļa maksājumu tiek veikti ar eiro, un tas ir pieņemts visur valstī, tostarp veikalos, restorānos un viesnīcās, skaidrā naudā vai ar bankas kartēm. Pirms ceļojuma pārliecinieties, vai Jūsu karte ir starptautiski pieņemta un vai Jums nav ierobežojumu maksājumu veikšanai ārzemēs.

Valsts likumi un noteikumi
Iepazīstieties ar valsts likumiem un noteikumiem, lai ievērotu vietējās normas un rīkotos atbilstoši. Piemēram, ievērojiet smēķēšanas likumus, atbildiet uz ceļa satiksmes zīmēm un ievērojiet noteikumus par publiskiem uzvedības veidiem.

Portugāle ir valsts, kas piedāvā daudzus aizraujošus apskates objektus un vietās, ko apmeklēt. Šeit ir dažas populāras apskates vietas un atrakcijas, kas varētu interesēt Jūs:

Lisabona
Portugāles galvaspilsēta ir pilna ar vēsturiskiem pieminekļiem, skaistām ieliņām un aizraujošu kultūru. Ieteicams apmeklēt Lisabonas vecpilsētu (Alfama), Belemas torni, Jeronimos klosteri un Lisabonas okeānaariumu.

Porto
Šī otrā lielākā Portugāles pilsēta ir slavena ar savu vīnu un gleznaino Douro upi. Ieteicams apmeklēt Porto katedrāli, Livraria Lello grāmatnīcu (kas ir viena no pasaulē skaistākajām grāmatnīcām) un Douro upes krastos esošos vīna pagrabus.

Sintra
Šī burvīgā pilsēta atrodas netālu no Lisabonas un ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Sintrā Jūs varat apmeklēt Pena pili, Quinta da Regaleira dārzus un Sintras Nacionālo pili.

Madeira
Madeira ir skaista sala Atlantijas okeānā, kas ir pazīstama ar savu ainavu un subtropisko klimatu. Šeit Jūs varat izbaudīt ainavas pastaigu ceļus, apmeklēt Funchalas pilsētu un izbaudīt Madeiras vīnu.

Algarve
Algarve ir Portugāles dienvidu reģions, kas slavens ar savām gleznainajām pludmalēm un krāšņajiem klintu veidojumiem. Šeit Jūs varat baudīt sauli un jūru, apmeklēt tūristu kūrortus kā Albufeiru un Vilamouru, vai izpētīt aizraujošās pilsētas kā Faro.

Papildus informācija
Veselība
Dodoties uz Portugāle stingri ieteicam iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi. Ceļojuma apdrošināšana pasarga Jūs no neparedzētiem un liekiem izdevumiem.
Drošība
Atcerieties ievērot vietējās tradīcijas un noteiktos drošības pasākumus, lai Jūsu ceļojums būtu patīkams un drošs.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā
Portugāles dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais ārkārtas tālrunis – 112, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālrunis +371 26 33 77 11

Tuvākie piedāvājumi uz izvēlēto galamērķi