Bulgaria

Bulgārija ir populārs atpūtas galamērķis daudziem ceļotājiem, piedāvājot gan skaistus pludmales atpūtai, gan kultūras bagātību un dabas skaistumus. Šeit ir dažas no galvenajām iezīmēm, kas padara Bulgāriju par iecienītu galamērķi:

Pludmales
Bulgārijas Melnās jūras krasta līnija ir slavena ar savām skaistajām pludmalēm, kur var baudīt sauli un smiltis.

Kultūras pieminekļi
Bulgārija ir bagāta ar vēsturiskiem pilsētu centriem, senām baznīcām un cietokšņiem, kas piedāvā iespēju iepazīt kultūras mantojumu.

Dabas parki un rezervāti
Bulgārijā ir daudz dabas skaistumu, sākot no kalnu ainavām līdz skaistajiem ezeriem un nacionālajiem parkiem.

Kalnu kūrorti
Ziemas laikā daudzi ceļotāji dodas uz Bulgārijas kalnu kūrortiem, lai slēpotu vai baudītu citas ziemas izklaides.

Tātad, ja jūs meklējat dažādus atpūtas iespējas vienā valstī, Bulgārija var būt lielisks izvēles variants.

Populāri kūrorti
Saulainais Krasts, Zelta Smiltis, Nesebāra, Burgasa, Albena, Slānčev Brjag

Lidojuma ilgums
Burgasa (BOJ) no Rīgas (RIX) apmēram ~2,5 st

Pludmales sezona
sākot no jūnija līdz augusta beigām

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra pludmales sezonā
dienā +27°C, naktī +17°C, ūdens temperatūra apmēram +24°C

Valsts valodas
bulgāru valoda

Valūta
Bulgārijas leva (BGN)

Galvaspilsēta
Sofija

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Bulgārijā var ieceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Bulgārijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

​Ja bērns nav ierakstīts vienā no vecāku pasē, tad obligātā prasība kopā ar bērna pasi uzrādīt dzimšanas apliecības oriģinālu vai tās notariāli apstiprinātu kopiju. Ceļojot ar pavadošo personu ir obligāta notariāli apstiprināta pilnvara.

Ceļojuma apdrošināšanas polise.

Vairāk noderīgas un aktuālas informācijas par iebraukšanu un uzturēšanos Bulgārijā varat atrast – šeit.

Saulainais Krasts ir populārs kūrorts Bulgārijā, kas atrodas pie Melnās jūras. Tas ir pazīstams ar savām pludmalēm, viesnīcām, restorāniem un aktīvās atpūtas iespējām. Kūrorts ir iecienīts gan vietējo iedzīvotāju, gan tūristu vidū, un tas piedāvā dažādas izklaides iespējas gan ģimenes atpūtai, gan jauniešiem. Saulainais Krasts ir arī slavens ar savu aktīvo naktsdzīvi, kas piesaista daudz jauniešu no dažādām valstīm. Ja plānojat atpūtu Saulaina krastā, šeit ir dažas lietas, kas Jums var būt noderīgas:

Pludmales atpūta
Saulainais krasts ir slavens ar savām pludmalēm, kur varat baudīt sauli un siltu jūras ūdeni. Varat izbaudīt pludmales volejbolu, sauļoties, peldēties vai vienkārši atpūsties pie jūras.

Ūdenssporta aktivitātes
Ja Jums patīk aktīva atpūta, saulainais krasts piedāvā dažādas ūdenssporta aktivitātes. Jūs varat izmēģināt ūdensslēpošanu, banānu braukšanu, ūdens motociklu braukšanu vai pat izbaudīt parasailingu.

Izklaides parki
Saulainais krasts ir mājvieta vairākiem izklaides parkiem, kas piedāvā atrakcijas visai ģimenei. Piemēram “Action Aquapark” ir lielisks ūdens atrakciju parks, kur varat izbaudīt slidkalniņus, baseinus un daudz ko citu.

Izklaides naktsdzīve
Saulainais krasts ir arī pazīstams ar savu aktīvo naktsdzīvi. Jūs varat apmeklēt bārus, restorānus, klubus un diskotēkas, kur varat dejot un izbaudīt mūziku līdz pat rītausmai.

Kultūras apskates objekti
Ja vēlaties iepazīt vairāk par Bulgārijas kultūru, varat apmeklēt vēsturiskas vietas un muzejus tuvākajā apkārtnē. Piemēram, Nesebāra vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un piedāvā iespēju iepazīt seno vēsturi un arhitektūru.

Iepirkšanās
Saulainais krasts ir arī lielisks galamērķis iepirkšanās mīļotājiem. Jūs varat apmeklēt vietējos tirgus, veikalus un iepirkšanās centrus, kur atradīsiet dažādus suvenīrus, apģērbu, rotaslietas un citus produktus.

Zelta Smiltis ir populārs kūrorts Bulgārijā, kas atrodas pie Melnās jūras. Šeit ir daudzveidīgas aktivitātes, ar kurām varat nodarboties. Ja plānojat atpūtu uz Zelta smiltīm, šeit ir dažas lietas, kas Jums var būt noderīgas:

Pludmales atpūta
Zelta Smiltis ir pazīstamas ar savām skaistajām pludmalēm. Jūs varat baudīt sauli, siltu jūras ūdeni un smilšu pludmales. Varat sauļoties, peldēties, spēlēt pludmales volejbolu vai vienkārši atpūsties pie jūras.

Ūdenssporta aktivitātes
Ja jums patīk aktīva atpūta, Zelta Smiltis piedāvā dažādas ūdenssporta aktivitātes. Jūs varat izmēģināt ūdensslēpošanu, banānu braukšanu, ūdens motociklu braukšanu vai pat izbaudīt parasailingu.

Izklaides parki
Kūrorts ir mājvieta vairākiem izklaides parkiem, kas piedāvā atrakcijas visai ģimenei. Piemēram “Aquapolis” ir lielisks ūdens atrakciju parks, kur varat izbaudīt slidkalniņus, baseinus un daudz ko citu.

Iepirkšanās
Zelta Smiltis ir arī lielisks galamērķis iepirkšanās mīļotājiem. Jūs varat apmeklēt vietējos tirgus, veikalus un iepirkšanās centrus, kur atradīsiet dažādus suvenīrus, apģērbu, rotaslietas un citus produktus.

Restorāni un kafejnīcas
Kūrorts piedāvā dažādas ēdināšanas iespējas. Jūs varat izbaudīt vietējo bulgāru virtuvi vai izmēģināt starptautiskās ēdienu izvēles.

Kultūras apskates objekti
Ja vēlaties iepazīt vairāk par Bulgārijas kultūru, varat apmeklēt vēsturiskas vietas un muzejus tuvākajā apkārtnē.

Klimats un apģērbs
Bulgārijā ir ieteicams būt sagatavotam dažādiem laika apstākļiem. Vasarā ieteicams valkāt vieglu un vēsu apģērbu, piemēram, kreklu, šortus, kleitas un sandales. Neaizmirstiet par saulesbrillēm un sauļošanās līdzekļiem, lai aizsargātu sevi no saules. Pavasarī un rudenī ieteicams būt vieglai jakai vai vēja apģērbam, kā arī papildu apģērbam vēso vakaru gadījumos. Ņemiet vērā, ka šie ieteikumi var mainīties atkarībā no konkrētās ceļojuma datuma un atrašanās vietas Bulgārijā.

Ēdināšana un dzērieni
Bulgārijā ir plašs ēdienu un dzērienu klāsts, ko noteikti vērts izmēģināt. Izbaudiet tradicionālo Bulgārijas virtuvi un dzērienus.

Kultūras iezīmes
Iepazīstieties ar Bulgārijas kultūru un tradīcijām, lai labāk izprastu vietējo dzīvesveidu un ieradumus. Ievērojiet vietējās normas un izturieties ar cieņu pret vietējiem iedzīvotājiem.

Valūta

Bulgārijas oficiālā valūta ir leva (BGN). Pirms ceļojuma pārliecinieties, vai Jums ir pietiekami daudz vietējās valūtas, lai segtu izdevumus, piemēram, ēdināšanu, iepirkšanos un transportu. Tomēr daudzviet ir pieņemtas arī kredītkartes un debetkartes.

Drošība pludmalēs
Kad apmeklējat pludmales, neatstājiet savas mantas bez uzraudzības. Tāpat ieteicams būt piesardzīgam, kad dodaties peldēties vai veicat ūdens aktivitātes. Ja ceļojat ar bērniem, rūpējieties par viņu drošību pludmalēs un neatstājiet viņus bez uzraudzības.

Veselība un apdrošināšana
Pirms ceļojuma pārbaudiet savu veselības apdrošināšanu un pārliecinieties, vai Jums ir pietiekama medicīniskā apdrošināšana. Ievērojiet vispārējos drošības pasākumus, piemēram, lietojiet sauļošanās līdzekli, dzeriet pietiekami daudz ūdens un ievērojiet higiēnas standartus.

Valsts likumi un noteikumi
Iepazīstieties ar valsts likumiem un noteikumiem, lai ievērotu vietējās normas un rīkotos atbilstoši. Piemēram, ievērojiet smēķēšanas likumus, atbildiet uz ceļa satiksmes zīmēm un ievērojiet noteikumus par publiskiem uzvedības veidiem.

Aizsargājiet savas mantas
Kā jebkurā ceļojumā, ir svarīgi aizsargāt savas mantas no zagļiem. Uzmanieties no kabatām un somām, un neaizmirstiet izmantot seifs vai drošības skapīšus, lai glabātu vērtības.

Iepazīstiet vietējo valodu
Oficiālā valoda Bulgārijā ir bulgāru valoda, bet daudzās tūristu vietās un viesnīcās tiek runāta arī angļu vai krievu valodā. Tomēr būtu noderīgi iemācīties dažus pamata frāzes un vārdus arī bulgāru valodā, lai komunicētu ar vietējiem iedzīvotājiem. Viņi novērtēs, ja izrādīsiet centību saprast un runāt bulgāru valodā.

Bulgārija ir valsts, kas piedāvā daudzus interesantus apskates objektus un vietās, ko varat apmeklēt ceļojumā. Šeit ir dažas ieteiktas apskates vietas Bulgārijā:

Sofija
Bulgārijas galvaspilsēta, kurā varat apskatīt vēsturiskas baznīcas, muzejus un skaistas parkus.

Plovdiv
Otrā lielākā pilsēta Bulgārijā ar senām vēsturiskām vietām, piemēram, Romas teātriem un seno pilsētas daļu.

Nesebārs
Vēsturiska pilsēta, kas atrodas Nesebāra pussalā Melnās jūras krastā. Šeit varat apskatīt senās baznīcas un aizraujošo arhitektūru.

Veliko Tarnovo
Viduslaiku pilsēta ar iespaidīgu Tzarevets cietoksni un skaistu vecpilsētu.

Rila klosteris
Slavenais Rila klosteris, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tas ir viens no Bulgārijas vissvētākajiem vietām.

Bansko
Populāra kūrorta pilsēta, kas slavena ar savu skaisto dabu un sniega sporta iespējām.

Rožen klosteris
Vēl viens aizraujošs klosteris, kas atrodas Rožen ielejā un piedāvā iespaidīgu skatu uz apkārtējo ainavu.

Varna
Lielākā pilsēta Melnās jūras piekrastē, kurā varat apmeklēt pludmales, muzejus un interesantas arheoloģiskās vietas.

Burgasa
Otra lielākā pilsēta Melnās jūras piekrastē ar skaistām pludmalēm un dzīvīgu atmosfēru.

Belogradčikas klintis
Iespaidīgas dabas ainavas, kurās atrodas unikālas sarkanas klintis un Belogradčika cietoksnis.

Papildus informācija
Veselība
Dodoties uz Bulgāriju stingri ieteicam iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi. Ceļojuma apdrošināšana pasarga Jūs no neparedzētiem un liekiem izdevumiem.
Drošība
Atcerieties ievērot vietējās tradīcijas un noteiktos drošības pasākumus, lai Jūsu ceļojums būtu patīkams un drošs.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā
Bulgārijas dienestu (policija, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ugunsdzēsēji) vienotais ārkārtas tālrunis – 112, Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālrunis +371 26 33 77 11

Tuvākie piedāvājumi uz izvēlēto galamērķi